a

Lorem ipsum dolor sit amet, elit eget consectetuer adipiscing aenean dolor

Image Alt

İptal ve İade Koşulları

İptal ve İade
Şartları

İptal ve İade Şartları

E-Ticaret sitemiz üzerinden gerçekleştirdiğiniz alışveriş hizmetine ilişkin haklarınız Mesafeli Satış Sözleşmesi ile koruma altına alınmıştır.

 

ALICI, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. İade hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI’ya email veya telefon ile bildirimde bulunulması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün SATICI’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez.

 

İade edilen ürün ile birlikte gönderilen Hediye Ürün ve Hizmetlerinde ürün ile birlikte iadesi zorunludur. İadesi yapılmayan ürün ve hizmetlerin bedeli ALICI’ya yapılacak iade tutarından tahsil edildikten sonra kalan tutar ürün bedeli olarak iade edilir.

Kurumsal Fatura ile ürün teslim alan kurum ve kuruluşlar iade göndermek istedikleri ürün ile birlikte iade faturası keserek göndermek zorundadırlar. İade faturası gelmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmeyerek ALICI’ya ihbar yapılmaksızın geri gönderilir.

İade edilemeyecek ürünler:

Cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Bu şartı ihlal eden ürün iadeleri kabul edilmeyecektir.

Değişim:

Değişim için öngörülen yasal süre 3 gündür. Alıcı ürünü kullanmama ve yıkamama şartıyla 3 günlük süre içinde faturasıyla beraber kargo ücretini karşılayarak Satıcıya değiştirmesi için gönderebilir.